Pogorzelica (Fischerkaten)

Pogorzelica (Fischerkaten)

Z dzisiejszej perspektywy trudno przypomnieć sobie, że zarówno region, jak i kolej wąskotorowa w pasie nadmorskim do pewnego momentu miały charakter raczej użytkowy.
Trzebiatów (Trepptow)

Trzebiatów (Trepptow)

Trzebiatów to pełne uroku miasto, które swymi korzeniami sięga do wczesnego średniowiecza. Ze względu na korzystne położenie, przez lata, aż do XVII wieku, spełniało ważną funkcję, należąc między innymi do związku miast Hanzeatyckich.
Rewal (Rewahl)

Rewal (Rewahl)

Rewal to niewielka miejscowość nad Bałtykiem pomiędzy Kamieniem Pomorskim a Trzebiatowem. Pierwotna nazwa miejscowości brzmiała Rewahl. Stacja znajduje się na trasie kolei gryfickiej, na odcinku pomiędzy Paprotnem i Niechorzem.
Niechorze (Horst)

Niechorze (Horst)

W lipcu 1893 powstało Stowarzyszenie do Budowy Kolejki Wąskotorowej z Gryfic do Niechorza (Genosenschaft zum Bau einer Kleinbahne von Ggreifenberge bis Horst). Był to związek powiatu, prowincji i spółki Friedricha Lenza, którego spółka wytypowana została jako wykonawca inwestycji. Członkowie podzielili się kosztami pomiędzy siebie.
Golczewo (Gulzow)

Golczewo (Gulzow)

Golczewo to miasteczko na północ od Goleniowa, w powiecie kamieńskim, którego pochodzenie sięga już IX wieku. Na przełomie XIX i XX wieku, powstała tam kolej wąskotorowa linii gryfickiej oraz normalnotorowa Wysoka Kamieńska–Worowo.