120. urodziny Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej

Osoby biorące udział w uroczystości na początek spróbowali okolicznościowego tortu i odbyli nostalgiczą podróż pociągiem specjalnym do Rosnowa.
Otwarcie Ińskiej Izby Pamięci

W budynku po byłej stacji kolejowej w Ińsku, została otwarta izba pamięci po kolei wąskotorowej.
Wizyta studyjna w zabytkowej parowozowni Lokschuppen Pomerania e.V.

Pracownicy Działu Morskiego MNS wraz z grupą, polskich i niemieckich, miłośników kolei, uczestniczyli w całodziennym zwiedzaniu zabytkowych i współczesnych obiektów na stacji Eisenbahnerlebniszentrum w Pasewalku.
Prace terenowe nad dokumentacją reliktów sieci Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych

Wakacje i początek jesieni upłynęły pod znakiem poszukiwań tego, co jeszcze pozostało.
Odrestaurowany „Dziadek”

Po dwóch latach została zakończona konserwacja najstarszego obiektu na terenie wystawy plenerowej, tzw. „Dziadka”.
Polsko-niemieckie spotkanie miłośników kolei

Wydarzenie odbyło się w Gryficach ramach projektu „Pociągiem do współpracy – bogata historia kolejnictwa polsko-niemieckiego pogranicza” realizowanego przez Fundację Baltic Natura.
13. Europejska Noc Muzeów

Na gryfickiej wystawie plenerowej po raz trzeci odwiedzający przyjechali pociągami specjalnymi – wąskotorowym z Pogorzelicy i Regio z Kołobrzegu.
Wyjazd studyjny Szlakiem Muzeów Kolejowych we Wschodniej Brandenburgii

Pracownicy Działu Morskiego MNS zostali zaproszeni na objazd studyjny czterech niemieckich muzeów kolejowych - Gramzow, Sternebeck, Buckow i Letschin.