Otwarte!!!

Wystawa Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych w Gryficach zaprasza  w godz. 8.00-16.00 codziennie, od poniedziałku do niedzieli. W niedziele wstęp bezpłatny.
Wystawa wkrótce ponownie dostępna

Dwa oddziały Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Sztuki Współczesnej oraz Wystawa Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych w Gryficach – zostaną ponownie udostępnione zwiedzającym.
14. Europejska Noc Muzeów W Gyficach

Serdecznie zapraszamy na 14. Europejską Noc Muzeów W Gyficach, na Wystawę Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych - Muzeum Narodowe w Szczecinie.
Przewóz parowozu Px48-3901 do Koszalina

Parowóz Px48-3901 wraz z tendrem Pt6x48 został przewieziony z Gryfic do Koszalina 21 lutego 2019 r.
Podpisanie umowy na naprawę parowozu Px48-3901

Umowę na „Wykonanie naprawy parowozu Px48 nr ewidencyjny 3901 oraz naprawy tendra Pt6x48” podpisano w Koszalinie 11 lutego 2019 r.
120. urodziny Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej

Osoby biorące udział w uroczystości na początek spróbowali okolicznościowego tortu i odbyli nostalgiczą podróż pociągiem specjalnym do Rosnowa.
Otwarcie Ińskiej Izby Pamięci

W budynku po byłej stacji kolejowej w Ińsku, została otwarta izba pamięci po kolei wąskotorowej.
Wizyta studyjna w zabytkowej parowozowni Lokschuppen Pomerania e.V.

Pracownicy Działu Morskiego MNS wraz z grupą, polskich i niemieckich, miłośników kolei, uczestniczyli w całodziennym zwiedzaniu zabytkowych i współczesnych obiektów na stacji Eisenbahnerlebniszentrum w Pasewalku.